Harry Potter Serisi (BoxSet) TR Dublaj Tek Link İndir

Harry Potter Felsefe Taşı

Vizyon tarihi: 1 Şubat 2001

Yönetmen: Chris Colombus

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

Orijinal adıHarry Potter and the Philosopher’s Stone

Tür Fantastik, Macera, Aile

Süre: 152 dk

Yapım yılı: 2001 – İngiltere, ABD

IMDBhttp://www.imdb.com/title/tt0241527/ (Puan 7.2)

Özet:Bir trafik kazasında ailesini kaybeden küçük Harry, teyzesinin yanında büyür. Fakat teyzesi ona yıllar boyunca hep çok kötü davranır.

Harry’nin hayatı 11 yaşına geldiğinde, Hogwarts Büyücülük Okulu’na davet edilmesiyle aniden değişir.

Kısa zamanda yakın dostlar edinen Harry, ailesini öldüren kötü büyücünün, sonsuz yaşam veren felsefe taşını ele geçirmesini engellemeye çalışır.

Netload İndirmek İçin Tıklayınız >>>

Harry Potter ve Sırlar Odası

Vizyon tarihi: 29 Kasım 2002

Yönetmen: Chris Columbus

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

Orijinal adıHarry Potter and The Chamber of Secrets

 Tür: Fantastik

Süre: 161 dk

Yapım yılı: 2002 – ABD , İngiltere

IMDBhttp://www.imdb.com/title/tt0295297/ (Puan 7.2)

Özet:Harry’nin mecburi ailesi Dursley’ler o yaz öylesine çekilmez olmuşlardır ki, Harry bir an önce okulu Hogwarts’a geri dönmek için can atmaktadır. Eşyalarını toplarken ortaya çıkan elf Dobby ise onu Hogwarts’a döndüğünde bir felaketle karşılaşacağı konusunda uyarır. Ne var ki Harry okuluna geri döner ve Dobby’nin kehaneti doğru çıkar.

Sırlar Odası’nın açılmasıyla ortaya çıkan karanlık bir güç, Hogwarts’takileri taşa çevirmeye başlar. Harry, hayatını tehlikeye atarak, Sırlar Odası’nın elli yıllık ölümcül gizemini çözmeye çalışır. Ve gerçekten de başına gelmedik felaket kalmaz.

Serinin bu ikinci bölümünde ünlü İngiliz aktör Kenneth Branagh’ın da Hogwarts’ın öğretmen kadrosuna katıldığını görüyoruz.

Netload İndirmek İçin Tıklayınız >>>

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

Vizyon tarihi: 4 Haziran 2004

Yönetmen: Alfonso Cuarón

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

Orijinal adıHarry Potter and the Prisoner of Azkaban

Tür: Fantastik , Macera

Süre: 136 dk

Yapım yılı: 2004 – ABD , İngiltere

IMDBhttp://www.imdb.com/title/tt0304141/ (Puan 7.7)

Özet: Harry Potter’ın Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’ndaki üçüncü yılı, daha öncekinden daha eğlenceli, fantastik ve bir o kadar da tehlikeli olacak.

Genç büyücü adayı, şimdiye kadarki en büyük mücadelesine hazırlanmak zorunda. Zira karşılaşması gereken kişi, en büyük düşmanı kara büyücü Lord Voldemort’un işbirlikçisi olduğu söylenen, Azkaban hapishanesinden firar etmiş çılgın büyücü Sirius Black.

Black’in, Potter ailesine ihanet edip ölümlerine sebep olan kişi olduğu doğru mu? Black’in ilan etmiş olduğu gibi en büyük amacı yarım bıraktığı işi bitirmek için Harry’yi öldürmek mi? Azkaban’da azılı canilere göz kulak olmak ve gerektiğinde onları ruhsuz birer posaya dönüştürerek cezalandırmakla görevli Ruh Emiciler neden bu kadar tedirginlik verici? Yeni Karanlık Sanatlara Karşı Korunma hocası Lupin, kendinden öncekiler gibi bir sır mı saklıyor?

Bu ve daha keşfedilmesi gereken bir çok gizem, Harry’nin şimdiye kadar ki en müthiş macerasında bizleri bekliyor.

Netload İndirmek İçin Tıklayınız >>>

Harry Potter ve Ateş Kadehi

Vizyon tarihi: 18 Kasım 2005

Yönetmen: Mike Newell

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint

Orijinal adıHarry Potter and the Goblet of Fire

Tür: Fantastik

Süre: 150 dk

Yapım yılı: 2005 – ABD , İngiltere

IMDBhttp://www.imdb.com/title/tt0330373/ (Puan 7.2)

Özet: Harry Potter’ın Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’ndaki dördüncü yılını konu alan Ateş Kadehi, bir yandan da en korkutucu serüvenine, kanlı canlı bir Lord Voldemort ile ilk yüzleşmesine tanıklık ediyor.

Okuldaki dördüncü yıllında Harry sadece Quidditch Dünya Kupası finalini, yerinde, izlemekle kalmayacak, bu kez iki rakip büyücülük okulunun en iyileriyle birlikte yıl boyu sürecek, ölümcül bir turnuvaya da katılacak.

Aynı kitap serisinde olduğu gibi, eskilerine eklenecek bir dolu yeni ve ‘cazibeli’ karakteri barındıran filmin, İngiliz Mike Newell yönetimindeki yepyeni bir ekibin elinden çıktığını da ekleyelim.

Netload İndirmek İçin Tıklayınız >>>

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Vizyon tarihi: 10 Ağustos 2007

Yönetmen: David Yates

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

Orijinal adıHarry Potter and the Order of the Phoenix

Tür: Fantastik , Macera , Dram , Aile

Süre: 138 dk

Yapım yılı: 2007 – ABD , İngiltere

IMDBhttp://www.imdb.com/title/tt0373889/ (Puan 7.3)

Özet: Dördüncü öğretim yılının sonunda Voldemort’un yeniden ortaya çıkışına varan olaylar ile Hogwards’ın bir öğrencisini kaybetmiş olmasının verdiği üzüntü, yeni senenin büyük bir korku ve gerginlikle başlamasına neden olur.

Sihir Bakanı Cornelius Fudge, Dumbledore’un Voldemord’un dönüşüne dair söylediklerine inanmamakta ve onu kendi mevkisine göz dikmekle suçlamaktadır. Gerçeklere inanmamakta direnen Sihir Bakanlığı’nın gerekli önlemleri almaması nedeniyle de, bütün büyücüler dünyası tehlike altındadır; öncelikle de Harry Potter!

Sihir Bakanlığı’nın Hogwards’taki olayları kontrol altında tutabilmek için okula gönderdiği Dolores Umbridge, Harry’nin ve okuldaki herkesin hayatını tam bir kabusa çevirecektir. Harry, kendisine inanan bir grup arkadaşı ile birlikte gizli gizli örgütlenmeye çalışsa da, artık her gün ayrı bir tehlike oluşturmaktadır. Çünkü Voldemort pusuya yatmış beklese de, büyüyen kötülüğün izleri her an hissedilmektedir.

Netload İndirmek İçin Tıklayınız >>>

Harry Potter ve Melez Prens

Vizyon tarihi: 15 Temmuz 2009

Yönetmen: David Yates

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

Orijinal adıHarry Potter and the Half-Blood Prince

Tür: Fantastik , Macera

Süre: 154 dk

Yapım yılı: 2009 – ABD , İngiltere

IMDBhttp://www.imdb.com/title/tt0417741/ (Puan 7.3)

Özet: Harry Potter, Hogwarts’taki 6. yılında üzerinde ‘bu kitap Melez Prens’e aittir’ yazılı bir kitap bulur.

Kitabın içindeki büyüleri ve Melez Prens’in kimliğini araştırmaya başlayan Harry, Dumbledore’un yardımlarıyla, düşmanı Voldemort ile son savaşa girmeden önce onun geçmişi hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlar.

Filmin yönetmen koltuğunda Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nı da yönetmiş olan David Yates var. Filmin uyarlandığı, J.K. Rowling’in yazdığı serinin 6. kitabı olan Harry Potter ve Melez Prens, ilk yayınlandığı gün dünya çapında tam 9 milyon satmıştı.

Netload İndirmek İçin Tıklayınız >>>

Harry Potter Ölüm Yadigarı Part 1

Vizyon tarihi: 17 Kasım 2010

Yönetmen: David Yates

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

Orijinal adıHarry Potter and the Deathly Hallows – Part 1

Tür: Fantastik , Macera

Süre: 150 dk

Yapım yılı: 2010 – ABD , İngiltere

IMDBhttp://www.imdb.com/title/tt0926084/ (Puan 7.6)

Özet: Bölüm 1, Harry, Ron ve Hermione’nin Voldemort’un ölümsüzlük sırrını barındıran Hortkuluklar’ın izini sürmek ve yoketmek görevini üstlenerek yola çıkmaları ile başlıyor. Profesörlerinin yönlendirmelerive Profesör Dumbledore’un koruması olmaksızın, tek başlarına yola çıkan üç arkadaş şimdi herzamankinden daha fazla birbirlerine güvenmek zorundadır. Ancak, onları tehdit ederek ayrı düşmelerini sağlamak isteyen Karanlık Güçler de aralarındadır.

Bu arada, büyücülük dünyası Karanlık Lord’un tüm düşmanları için tehlikeli bir yer haline gelmiştir. Uzun zamandır korkulan savaş başlamış ve Voldemort’un Ölüm Yiyicileri Büyü Bakanlığı’nın kotrolünü zorla ele geçirerek terör estirmekte ve kendilerine karşı olabilecek herkesi tutukulamaktadırlar. Ama, Voldemort için en değerli olan ganimeti; Harry Potter’ı hala bulamamışlardır.

Seçilmiş kişi artık aranan kişidir ve Ölüm Yiyiciler Voldemort’a ?canlı? olarak teslim etmek üzere onuaramaktadırlar. Harry’nin tek umudu Voldemort, onu bulmadan önce Hortkuluklar’ı bulmaktır. Ama, ipuçlarını araştırdıkça neredeyse unutulmuş olan eski bir efsaneyi ortaya çıkartır ? Ölüm Yadigarları’nın efsanesi. Eğer bu efsane gerçekleşirse, Voldemort aradığı üstün güce erişebilecektir. Aslında Harry’nin geleceği, geçmişte yaşadığı ve tüm geleceğini etkileyen ?sağ kalan çocuk? olduğu kader günü de belirlenmiştir. O, artık sadece bir çocuk değildir, Harry Potter, Hogwarts’a ilk adımını attığı günden beri hazırlanmakta olduğu Voldemort’la nihai mücadelesine giderek daha da yaklaşmaktadır.

Netload İndirmek İçin Tıklayınız >>>

Harry Potter Ölüm Yadigarı Bölüm 2

Vizyon tarihi: 13 Temmuz 2011

Yönetmen: David Yates

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

Orijinal adıHarry Potter and the Deathly Hallows – Part 2

Tür: Fantastik , Macera

Süre: 130 dk

Yapım yılı: 2011 – ABD , İngiltere

IMDBhttp://www.imdb.com/title/tt1201607/ (Puan 8.1)

Özet: Lord Voldemort’un ruhunun parçalarının bir kısmını bulup yok eden Harry, Ron ve Hermione, Dumbledore’un verdiği görevi tamamlamak için arayışlarını sürdürürlerken Ölüm Yiyenler’le bir ölüm kalım savaşına çıkacaklardır. Voldemort artık iyice güçlenmiş olsa da, hem Lord’dan kaçmak hem de Ölüm Yiyenler’i etkisiz hale getirip Hortkuluklar’ı da yok etmek zorunda kalacak ekip, Ölüm Yadigârları’nın sırrına erişmek için ellerinden geleni yapacaklardır.

Serinin en görkemli savaşı başlamaktadır, artık hiçbir şey ve hiçbir yer güvenli değildir. Sona yaklaşılmıştır. İki tarafın da tüm güçlerini ortaya serecekleri bu savaşta Harry Potter da geçmişiyle ilgili pek çok şeyi öğreneceği kadar, en büyük fedakarlığı da yapmak zorundadır.

Netload İndirmek İçin Tıklayınız >>>

Reklamlar
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: