Oyun Haberleri

Pro Evolution Soccer 2013 (PES 2013) İlk Fragmanı

 

Dünya çapında büyük bir hayran kitlesi bulunan futbol simülasyonu Pro Evolution Soccer serisinin yeni oyunu Pro Evolution Soccer 2013 (PES 2013) yayımlanan ilk fragmanı ile duyuruldu. Konami tarafından geliştirilen yapımın 2012 sonbaharında piyasada olması bekleniyor.

Max Payne 3′ün sistem gereksinimleri açıklandı

 

Yılın en çok beklenen yapımlarından biri olan Max Payne 3′ün sistem gereksinimleri açıklandı. Rockstar oyunun PC versiyonunun konsol versiyonlarına paralel bir şekilde geliştirildiğini ve geniş yelpazedeki bir PC kitlesinde çalışabilmesi için optimize edildiğini, yine de DX 11 desteğinin oyunda yer alacağını belirtti. Max Payne 3 konsollara 15 Mayıs’ta, PC’ye ise 29 Mayıs’ta yayınlanacak. Oyunun açıklanan minimum sistem gereksinimleri ise şunlar:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 32/64 Service Pack 1, Windows Vista 32/64 Service Pack 2, Windows XP 32/64 Service Pack 3
 • İşlemci: Intel Dual Core 2.4 GHZ – i7 3930K 6 Core x 3.06 GHZ / AMD Dual Core 2.6 GHZ – FX8150 8 Core x 3.6 GHZ
 • RAM: 2GB – 16GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA 8600 GT 512MB VRAM – NVIDIA GeForce GTX 680 2GB VRAM / Radeon HD 3400 512MB VRAM – Radeon HD 7970 3GB VRAM
 • Ses Kartı: 100% Direct X 9.0 uyumlu– Direct X 9.0 uyumlu Dolby Digital Live destekli
 • Hard disk alanı: 35 GB

Call of Duty Black Ops 2 mi Geliyor?

 

Bu yıl yayınlanacak Call of Duty oyunu 2010 yılına damgasını vuran Black Ops’un devam yapımı olacağa benziyor. Bugün gün yüzüne çıkan poster ise bu beklentileri daha da kuvvetlendirdi.

Posterde yer alan tarih muhtemelen oyunun duyuru tarihi olacak, yani postere bakarak 2 Mayıs’ta Black Ops 2 duyurulacak diyebiliriz. Ayrıca tarihin altındaki Türkçe’ye “Sorgulamak için geri geliyor” diye çevirebileceğimiz yazı da akıllara Black Ops’un senaryo yapısını getiriyor.

Şubat ayında Fransız bir oyun sitesi Black Ops 2′nin bu yıl yayınlanacağını açıkladıktan sonra Activision’ın organizasyonlarına katılması şirket tarafından yasaklanmış, ardından bu yasak kaldırılmıştı. Bu aşırı tepkiyi düşündüğümüzde ve şimdi de gün yüzüne çıkan bu poster bu yıl oynayacağımız Call of Duty oyununun Black Ops 2 olacağını bize işaret ediyor gibi. Bu poster hakkında Activision’ın herhangi bir yorum yapmayı reddettiğini de belirtelim.

Crysis 3 resmi olarak duyuruldu

 

Geçtiğimiz günlerde EA’in Origin platformunda yanlışlıkla(!) ortaya çıkan Crysis 3, sonunda resmi olarak duyuruldu. Crysis 2′nin çıktığı ilk gününden itibaren zaten biliyorduk üçüncü oyunun geleceğini. Ancak resmi ağızlardan duyurulması insanı daha da heyecanlandırıyor.

CryEngine 3.4 ile geliştirilmekte olan yapımda yine New York şehrinde aksiyona gireceğiz, ancak ikinci oyundan sonra felaketten çıkmış bir şehir söz konusu burada. Orman kanunlarının beton şehir New York ile iç içe girdiği bir bölgede Prophet’la intikam peşinde koşacağız.

2013 baharında Xbox 360, PlayStation 3 ve PC için çıkarılacak yapımdan birkaç görüntü paylaşalım;

  
  

Sleeping Dogs’un çıkış tarihi belli oldu

 

Activision Sleeping Dogs’u ilk olarak True Crime: Hong Kong adıyla duyurmuş, ancak sonrasında sürpriz bir karar ile oyunu iptal ettiğini açıklamıştı. Oyunu gören Square Enix yetkilileri ise, oldukça beğenmiş ve çöpe giden oyunun haklarını satın alarak, yapımını kaldığı yerden devam ettireceklerini söylemişlerdi. True Crime: Hong Kong’un başına gelen en son olay ise geçtiğimiz aylarda adının Sleeping Dogs olarak değiştirilmesi oldu.

Bugünse Square Enix bu açık dünyalı aksiyon oyunu Sleeping Dogs’un 17 Ağustos’ta Avrupa’da yayınlanacağını duyurdu. Oyun şu anda Modnation Racers yapımcısı United Front Games ve Batman: Arkham Asylum ile Just Cause 2′nin yapımında da rol üstlenmiş Square Enix Londra stüdyosu tarafından geliştiriliyor.

EA Need for Speed filmi yapmak istiyor

Variety’e göre EA meşhur yarış serisi Need for Speed’in filmini yapmayı düşünüyor ve bu düşünce hemen sektörün önde gelen isimlerinin ilgisini çekti. Özellikle Fast&Furious serisinin başarısını göz önünde bulundurursak, iyi bir senaryo desteğiyle olası Need for Speed filminin de başarıya ulaşma ihtimali yüksek diyebiliriz.

Ortaya atılan iddiaya göre şu anda Need for Speed filmiyle Warner, Sony ve Paramount ciddi bir şekilde ilgileniyorlar. Geçen Kasım ayında yayınlanan Need for Speed: The Run serinin 18′inci oyunu olmuştu. Yeni yapımın ise bu yılın sonlarına doğru çıkması bekleniyor.

Max Payne 3′ün demosu gelmeyecek

Yıllardır beklediğimiz Max Payne 3′ü oyun yayınlanmadan önce test edip, ona göre oyunu almayı düşünüyorsanız, bu düşüncenizden vazgeçmeniz gerekiyor. Rockstar Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Max Payne 3′ün oynanabilir demosunu yayınlamak gibi bir planlarının olmadığını ifade etti.

Oyunun PS3 ve Xbox 360 versiyonları Kuzey Amerika’da 15 Mayıs, diğer bölgelerde ise 18 Mayıs’ta yayınlanacak. Oyunun PC versiyonu ise Amerika’da 29 Mayıs, diğer bölgelerdeyse 1 Haziran’da yayınlanacak. Her ne kadar Max Payne 3′ün kaliteli bir yapım olacağına inancımız tam olsa da, oyun yayınlanmadan bir deneseydik fena olmazdı.

Yeni Uncharted 3 haritaları gelecek hafta yayınlanacak

Uncharted 3 için dört yeni multiplayer haritasının 10 Nisan’da Amerikan PS Store’da, ertesi gün de Avrupa PS Store’da yayınlanacağı duyuruldu. Haritaların isimleri ise şunlar: Graveyard, Old Quarter, London Streets ve Oasis.

Haritaların her birinde, oynanış anında zaman geçtikçe çeşitli olaylar meydana gelecek. Örneğin, Graveyard’da devriye botu kıyı şeridini tutarak üzerinize bomba yağdıracak; Oasis haritasında üzerinizden geçen bir uçak üzerinize yük kasaları bırakarak sizi ve düşmanlarınızı dümdüz edecek, tabii bundan kurtulamazsanız.

Fortune Hunters’ Club üyesi değilseniz, pakete sahip olmak için $9.99 ödemek zorundasınız. 17 Nisan’a kadar Fortune Hunters’ Club üyesi olma şansınız var, ancak üyelik için belli bir ücret ödemeniz gerektiğini de unutmayın.

Civilization V: Gods & Kings’in çıkış tarihi duyuruldu

2K Civilization V’in yeni genişleme paketi Gods & Kings’in Kuzey Amerika’da 19 Haziran’da, Avrupa’da ise 22 Haziran’da yayınlanacağını duyurdu. Paketle birlikte oyuna yeni oynanış mekaniklerinin yanı sıra, yeni tip şehir devletleri, kara ve deniz savaşları için yeni sistemler, dokuz yeni medeniyet, dokuz yeni ‘wonder’, üç orijinal senaryo, düzinelerce yeni birim, bina, teknoloji ve kaynak da dahil olacak.

Assassin’s Creed 3′te Desmond çok daha ön planda olacak

Ubisoft baş yazarı Matt Turner’dan Assassin’s Creed 3′le ilgili yeni açıklamalar geldi. Turner üçüncü oyunda Desmond’ı çok daha fazla göreceğimizi ifade etti.

Yeni yapımda, önceki yapımların hiçbirinde olmadığı kadar çok Desmond’ın üzerinde durduklarını söyleyen Turner, geçmiş oyunların aksine bu sefer Desmond’a daha çok vakit ayırdıklarını belirtti.

Bunun hikayelerinin büyük bir bölümünü oluşturduğunu da söyleyen Turner daha fazla detay vermek istemezken, insanların oyunu oynayıp neler olduğunu bizzat görmelerini istediğini söyledi ve yeni yapımda Desmond’ı çok daha fazla göreceğimizin güvencesini verdi. Assassin’s Creed 3 Ekim ayında yayınlanacak.

Ghost Recon: Future Soldier’ın PC çıkış tarihi ve sistem özellikleri açıklandı

Ubisoft Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier’ın PC için 15 Haziran’da hem dijital olarak, hem de marketlerde satışa sunulacağını açıkladı. Bunun yanı sıra oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimleri de yayınlandı. Oyunu oynamak için ilk başta tek seferlik bir ürün kaydı için internet bağlantısı gerekecek ve bir daha online modlar haricinde internet bağlantısına ihtiyaç duyulmayacak.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • Windows XP Service Pack 3/Windows Vista Service Pack 2/ Windows 7 Service pack 1
 • Intel Pentium D 3.0 Ghz ya da AMD Athlon64 X2 4400+ 2.2Ghz
 • 1GB RAM Windows XP için/ 2GB  RAM Windows Vista ya da Windows 7 için
 • 256 MB DirectX–uyumlu, Shader 4.0 destekli ekran kartları
 • DirectX 9.0c
 • 25 GB hard disk alanı

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • Intel Core2 Quad Q9450/ AMD Phenom II X4 940 ya da daha yükseği
 • 2 GB RAM Windows XP için / 3 GB RAM Windows Vista Windows 7 için

Kinect Star Wars puanlarında uçurum var

Kinect’e özel geliştirilen ve bize bedenen Jedi olma imkanı sunacağı imajı oluşturulan Kinect Star Wars’ın yayınlanmasının ardından oyunun inceleme puanları da gelmeye başladı. Bazı siteler oyunu beğenirken, bazılarıysa oyuna oldukça düşük puanlar vermişler. Metacritic’te dikkate alınan 16 inceleme sonrasında oyunun puan ortalaması 58′de. Yani oyun pek de başarılı değil.

Oyuna şu ana kadarki en yüksek puanı veren site Digital Spy, verdiği puan ise 80. Planet Xbox 360 oyuna 79 puan verirken, sektörün daha önde gelen sitelerinden Eurogamer oyuna yalnızca 50 puan vermiş, benzer şekilde Gamespot’ta oyunu pek beğenmemiş ve 50 puan vermiş. Bu aralar çıkan oyunlara düşük puanlar vermesiyle dikkat çeken IGN oyuna 55 puan verirken, Strategy Informer ise 60 puan vermiş. Oyunun en düşük puanı olan 40 ise Metro GameCentral sitesinden gelmiş.

 • 1024 MB DirectX–uyumlu, Shader 4.0 destekli nVidia GeForce GTX 460 ya da AMD/ATi HD 5850 veya daha iyisi

Crytek için PC bütün platformlardan daha önde

Bazı oyun yapımcıları, çıkalı yıllar olmuş konsolları hala PC’lerden önde tutmalarına rağmen, Crytek bu yapımcılardan biri değil. Crytek Genel Müdürü Nick Button-Brown PC’nin kendilerinin “gelecek nesli” olduğunu ve kendileri için PC’nin diğer bütün platformlardan daha önde geldiğini açıkladı.

Bu aralar next-gen söylentileri gittikçe sıklaşıyor, ancak Crytek için bu söylentilerin pek de bir anlamı olmasa gerek, çünkü onlar açıklamaya bakacak olursak PC odaklı hareket ediyorlar.

Brown açıklamasında, oyun motorlarının sürekli bir gelişim içerisinde olduğunu, Crysis 2′de DX11′i sunduklarını ve bu gelişim sürecinin de devam ettiğini söyledi. Şu anda PC’nin sınırlarını zorladıklarını da belirten Brown, PC’nin kendilerinin ‘gelecek nesli” olduğunu ve bu şekilde yola devam edeceklerinin altını çizdi.

FIFA Street yine zirvede

İngiltere’de haftanın en çok satan oyunları açıklandı. FIFA Street haftayı zirvede tamamlarken, Mass Effect 3 haftanın ikincisi oldu, yani yine EA haftanın kazananı olmayı başardı. Bir diğer EA oyunu olan ve bu hafta yayınlana Tiger Woods PGA Tour ise listeye üçüncü sıradan giriş yaptı. Haftanın yeni çıkan diğer oyunları
Silent Hill: Downpour 15′inci sırada, Ridge Racer Unbounded ise 21′inci sırada kaldı. Haftanın en çok satan 10 oyunu ise şu şekilde sıralandı:

1. FIFA Street (EA)
2. Mass Effect 3 (EA)
3. Tiger Woods PGA Tour 13 (EA)
4. Resident Evil: Operation Raccoon City (Capcom)
5. FIFA 12 (EA)
6. Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm Generations (Namco Bandai)
7. Call of Duty: Modern Warfare 3 (Activision)
8. Battlefield 3 (EA)
9. Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games (Sega)
10. SSX (EA)

Reklamlar
  • sinegamess
  • 29 Nis 2012

  Süper haberler devamını bekliyorumm

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: